Занимливости

Ахмети добил знак од Груевски преку интервјуто

Али Ахмети добил потсетување дека му е должник на поранешниот премиер Никола Груевски кога во неговото последно интервју направено во унгарскиот хотел каде што престојува рече дека „лидерот на ДУИ е човек од збор“, објави Газета Македонија.

Во својата приказна за деновите кога тој имал мандат да формира влада за разговорите за неговиот дотогашен коалиционен партнер Груевски потенцираше дела “Али Ахмети е човек од збор.” Со оваа порака, Груевски го потсетил Ахмети за преостанат долг или за за услуга што ја должи во шифрирана порака, пишува медиумот.

Според гласилото, од таму произлегува и неставањето на точката за гласање за одземање на пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски, со што помина рокот за поранешниот претседател на Собранието и со тоа тој засега нема да оди во притвор како организатор на настаните на 27 април.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.