Колумни

А Миленко никој не го апси….

Миленко Неделковски

Ме интересира, една недела подоцна, како се чуствуваат оние што гласаа/излегоа спротивно од вољата на народот: Драган Данев, Рангелова, Дарко Панчев, Зафир Хаџиманов, Митко Лимунада Јанчев, Љубчо Георгиевски, Номче Мојсовски, Бунтур, Бубо Каров…?
Бедници…

Како се чуствуваат и оние што се криеја: Груевски, Илија Димовски, Јанкуловска, Мијалков…?

Како се чуствува Заев и дузината околу него при секое следно качување во авиончето? Оти американците планираат да го отстранат во нај скоро време. Предлагам во авиончето покрај муртинското копито да се и: Р. Поповски, Муки, Б. Маричиќ, Н. Димитров, К. Анѓушев и Р. Шекеринска.

А како ли се чуствуваат Колинда, Макрон, Меркел, Курц, Хан, Столтенберг, Могерини, Мед Дог и сличните откако гордиот Македонски народ им го начука сосе јајца?

Ја се чуствувам ептен горд.
Поразот на фашизмот во Европа, започна во Македонија.

Фотографија на Миленко Неделковски.Македонија

Заболени
155,655
+10
Мртви
5,481
+3
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 24/06/2021 - 23:56 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.