Балкан

45-годишниот тапанар на „Амадеус бенд“ ја загуби битката со ковид-19

Тапанарот на популарната музичка група „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токен, почина на 45-годишна возраст.

Тој се бореше со опасниот вирус ковид-19, и за жал ја загуби најважната битка во животот.

Пејачот Дарко Филиповиќ објави тажна вест и со црно-бела фотографија се прости од својот колега и пријател.

– Брату мој, само знам дека некогаш … повторно ќе се сретнеме некаде … Р.И.П. – напиша Филиповиќ.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 11:26 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.