ЗанимливостиКолумни

360 СТЕПЕНИ ОДРАБОТУВААТ ЗА ВЛАСТА, МАКПЕТРОЛ И ПУЦКО

Не можам да разберам дали е ова платено новинарство и платен текст или пак сварно новинаров слабо разбира економија и графици.
На 20% пад на нафтата која константно паѓа 1 месец, да објавиш текст со наслов цените на нафтата пораснаа е лукративно и во најмала рака просто.
За мене најдобра борба со вакви медиуми е игнорирај и не ги прати зошто по ваков натпис која е смислата да прочиташ следен текст од нив.
А за нафтата во 2021ва кога барелот беше 78$ , со корона акцизата цената на гориво во мк била 75 денари, така да или доларот е толку ојачан или има некоја давачка што ја знае РЕК, а ние другите не ја знаеме или разбираме.
Можно е да е слика од 1 лице и надвор
Можно е да е слика од 6 луѓе и надвор

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.