ТОПЦрна Хроника

(18+) ТРАОРНО ВИДЕО: Се слушаат криците на луѓето кои гореа во Тетово

Вечерва изгоре модуларната болница во Тетово, а по социјалните мрежи почнаа да се споделуваат траорни видеа каде се слушаат криците на луѓето кои се дел од несреќата.

(18+) ТРАОРНО ВИДЕО: Се слушаат криците на луѓето кои гореа во Тетово

Во пожарот кој избувна околу 21 часот, според она што може да се види на терен, целосно изгоре модуларната болница во Тетово која е дел од ковид-центарот.Македонија

Заболени
189,887
Мртви
6,594
Излечени
170,956
Активни
12,337
Last updated: 27/09/2021 - 09:00 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.