Забава

15 работи во филмовите што жените ги прават – ВООПШТО НЕМААТ ВРСКА ДО РЕАЛНОСТА

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за прикажување на сексуалноста на големото платно.

BuzzFeed состави список на работи што женските ликови во филмовите често ги прават и кои навистина немаат многу смисла во реалниот живот.

1. Жените доживуваат оргазам веднаш штом партнерот ги допре.

2. Тие сметаат дека најдобриот начин за заведување на партнерот е да ставите шлаг на телото.

3. Никогаш, но едноставно никогаш немате проблем да постигнете оргазам.

4. Единствениот начин на кој жените некогаш ќе водат љубов е во темница или кога се опкружени со стотици запалени свеќи.

5. Тие секогаш купуваат скапа долна облека кога мислат дека им е здодевно на партнерот.

6. Жените честопати се прикажуваат како неисполнети ликови кои наоѓаат среќа само кога наоѓаат сексуален партнер.

7. Нивниот прв секс скоро секогаш се случува во последното одделение во средно училиште, по можност после матурска забава.

8. И, ако изберат да немаат секс во средно училиште, тогаш тие се претставени како суперрелигиозни луѓе кои ги посрамотат оние што прават.

9. Тие често имаат проблеми со „валканиот талк“.

10. Никогаш не одат во тоалет по секс.

11. Жените над 50 години немаат желба за секс.

12. Мастурбацијата често се прикажува како нешто во кое жените се многу несмасни или не го прават тоа често.

13. Секогаш има една жена во филмот која не сака да зборува за секс на јавно место затоа што е „непристојно“.

14. Жените во филмовите често плачат по секс.

15. Ако е несреќна во брак, жената ќе најде љубовник во  соседот.Македонија

Заболени
91,161
Мртви
2,812
Излечени
79,621
Активни
8,728
Last updated: 27/01/2021 - 10:11 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.