Живот

11 ден д-р Караџовски е во болница, уште се лекува од ковид-19

11 ден д-р Караџовски е во болница, уште се лекува од ковид-19

Единаесети ден претседателот на Комисијата за заштита на населението од заразни болести доктор Жарко Караџовски е во болница каде што тој и сопругата се лекуваат од Ковид-19, објави „Слободен печат“.

Двајцата се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести во Скопје,

Уште сме во болница, со подобрување, изјави д-р Караџовски за „Слободен печат“.

Во лекувањето на д-р Караџовски немало потреба од кислородна терапија, туку лекарства.

 Македонија

Заболени
101,214
+582
Мртви
3,111
+13
Излечени
90,685
Активни
7,418
Last updated: 25/02/2021 - 19:56 (+01:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.