Колумни
  24/06/2021

  ПАЛЧО УДРИ ПО ГРУЈО: ДОСТА ТЕ ТОЛЕРИРАВ МОЧКО ЕДЕН КРИМИНАЛЕН И ПРЕДАВНИЧКИ!

  Љупчо Палевски 3 ч.  ·    #КРЕДИТОТнаГРУЈОзаврши Врховизмот е доминантен денес како и на почетокот на…
  Колумни
  23/06/2021

  ПА ЕДНО ФРАЕРЧЕ ВО НАШАВА ДРЖАВА””””” ЗНАЧИТЕЛНО МНОГУ”””” “ЗАРАБОТУВА “-“””””

  Сега јас ќе си направам една пресметка груба , зошто требаше Зајко да ги врати , ама пуф !!!!!! Ги снема !!! Кај отидоа !!! Ги закопаа во земја како Мафијашко богатство !!!  А од новите тендери кај е , во Грција и Бугарија???? Ќе излезат и тие!!! Ај, мапи да им оставиме на следниве генерации ,па да си копаа и да си бараат богатство како на…
  Македонија
  23/06/2021

  Се гаси пожарот во хотел Мериот во центарот на Скопје

  Се гаси пожарот во хотел Мериот во центарот на Скопје. Таму е пристигната пожарна. Детали…
  Живот
  23/06/2021

  MИРЈАНА ТРПЧЕВСКА ЗАМИНУВА ОД КАНАЛ ПЕТ И САМО ВИСТИНА!

  Mirjana Trpcheska е со Татјана Стојановска. 13 мин.  ·  Kolegi vi blagodaram za ubavoto iznenaduvanje po povod moeto…
  Колумни
  22/06/2021

  Среќна ви среда гл… мој народу Македонски

  Еве ви па гледај те си пошто финансова полиција и ЈО за организиран криминал, е со превез на очи кој се вика Заев!!!!!! Еве ви да видите пример колку лапале од Груевците ” наши” , а продолжиле Заевците наши !!!!!!!!  Дури се сомневам дека сите вие би сакале на нивно место да бидете !!!!! Цифриве ги добивте еднаш ама уште мали беа , од 2013 , е сега видете ги од    Мај 2017 !!!!     И што викате Гоценцето од катастар , Тунџев , Чифлиганец и Заевци и Шеќериновци дали си лапнаа , Зашто Катица и Лиле истрага направија, а нема постапка???? , Зашто и они дел си лапнаа и си лапкаат уште !!!! А да ги извадиме и другите фирми со нивните магариња и магарици и нивните Гоценца “фини ” !!!! И  Призма и Брнс не биле во право и ИРЛ и јас не сум во право !!!! Срам да ви е !!!! И да почнеме преговори , вакви во Европа не не примаат !!!! Со крадачи и лажачи , митаџии и нивни слуги !!!! Нели бевте Господов народ , а сега сите кукавици кога треба стварно да се работи !!!!! Па да ве видам вас Вилма и другите , а посебно Лиле Стефанова што ќе сработите !!!!! ???? Ќе ви даде акции во Комерцијална Чифлиганец на име на деца !!!??? Па сигурно, зошто станав гатач и тоа ќе биде !!!!! И кој чантички сега Гоцињата ќе ги шетаат, Долче и Габана или нова фирма ,за да не се гледа кога  ќе ги шетаат до Гевгелија и од таму назад преку Струмица и Радовиш ,па до Куманово и Гостивар на ВРАЌАЊЕ во Тетово ,нова свежа роба , свежо “испечатена “во фабриките нивни , ама само евра !!!! АФраерчето ќе се прави фино , сега “немало пари ” па во Стокомак ќе пазари, ама ко ќе оди во странство  со Волвото ХС 40 пари фрчат на сите страни !!!!  А Гоценце ќе се дотера за во катастер ,за геодетчињата појше пари од “убавина”  да” вадат” ! И поголем раководител да ја стават !!!! Што и е гајле магарето се потпишало , па оно ќе се дотерува и уценува од “грижа “ голема!!!! Тунџев се знае каде , во Бардовци ќе си ги носи кај сите големи Газди !!!! Нешто и до Визбегово ќе скокне!!!! Таму се е под надзор и никој не ги “КРАДЕ”!!!!! Сега нешто озбилно- Очекувам резултати  и се молам се да биде во ред !!!!  Сакам оваа среда стварно среќна да биде !!!!! Те сакам мило суштество, мало мое дете!!!!!  Секогаш за родителот тоа ќе бидеш !!!
  Колумни
  22/06/2021

  ПАЛАМУДЕЊЕТО НА СТЕВО И ВРТЕЊЕ ПЛОЧА

  Naum Stoilkovski 5 мин.  ·  Ела па сфати го сериозно. Две години дроби за безалтернативност, а…
  Колумни
  22/06/2021

  ВАНЕ ЦВЕТАНОВ: НЕ МЕ БИВА У КРЕВЕТ И ДУНАВКА СИ ЗАМИНА, САМ СУМ…И ДИРЕКТОР СУМ

  Почитувани пријатели, како што навремено јавно Ве информирав за почетокот на убавата љубовна приказна, така…
  Колумни
  20/06/2021

  ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВО КИСЕЛА ВОДА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОО СДСМ КИСЕЛА ВОДА ФАТЕНИ ЖИВИ ВО КРИМИНАЛ

  РАДОНАЧАЛНИКОТ ВО КИСЕЛА ВОДА И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ОО СДСМ КИСЕЛА ВОДА ФАТЕНИ ЖИВИ ВО КРИМИНАЛ…
  Колумни
  20/06/2021

  MИЦКОСКИ: СПАСОВСКИ ДОЈДЕ ВО ГОСТИВАР И БЕСРАМНО МЕ НАВРЕДУВАШЕ

  Hristijan Mickoski  50 мин.  ·  Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и…

  Филмови

   Колумни
   24/06/2021

   ПАЛЧО УДРИ ПО ГРУЈО: ДОСТА ТЕ ТОЛЕРИРАВ МОЧКО ЕДЕН КРИМИНАЛЕН И ПРЕДАВНИЧКИ!

   Љупчо Палевски 3 ч.  ·    #КРЕДИТОТнаГРУЈОзаврши Врховизмот е доминантен денес како и на почетокот на минатиот век, врховизмот е газдата…
   Колумни
   24/06/2021

   Не се одродувај, Зоране Заев!

   Героски: Со Заев не вреди да се дискутира, тоа е како да се игра шах со мајмун Нема ден Зоран…
   Колумни
   23/06/2021

   ПА ЕДНО ФРАЕРЧЕ ВО НАШАВА ДРЖАВА””””” ЗНАЧИТЕЛНО МНОГУ”””” “ЗАРАБОТУВА “-“””””

   Сега јас ќе си направам една пресметка груба , зошто требаше Зајко да ги врати , ама пуф !!!!!! Ги снема !!! Кај отидоа !!! Ги закопаа во земја како Мафијашко богатство !!!  А од новите тендери кај е , во Грција и Бугарија???? Ќе излезат и тие!!! Ај, мапи да им оставиме на следниве генерации ,па да си копаа и да си бараат богатство како на Кариби  или Ел Дорадо????? !!!! Само”  драгоцености ” ќе им оставиме на следните генерации , и копачи за да имаат работа во иднина и да не ни бегаат од Македонија!!! А сите досегашни политичари во Судан ќе ги пуштиме Пирати од Судан да си бидат и глава да си “кршат “во меѓународни води !!! Среќна пловидба !!! И никогаш да не се вратите !!! Никогаш !!!! Ни Заев , ни Грујо , ни Шекеринска , ни Горданче , ни Мијалков што ќе ни е тука  , ни Чифлиганче , ни Гоцињата ваши…
   Колумни
   23/06/2021

   Охридско-општински 9 круга на пеколот!!!

   Во една општина во западна Македонија , од онаа место каде тргнала сесловенската писменост , царува неписменоста но и меѓусебното…
   Back to top button

   Детектиран Блокатор

   Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.