Македонија

Заврши средбата на дипломатите во ВМРО-ДПМНЕ, следува средба во СДСМ

Амбасадорот Чарлс Гарет и британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан од штабот на ВМРО-ДПМНЕ заминаа во партиското седиште на СДСМ. По средбата, која траеше еден час, двајцата дипломати не сакаа да дадат изјава, ниту да коментираат нешто за состанокот со образложение дека ќе задоцнат на следниот состанок,објави Новатв.

16931087_10212878443182834_1066109410_o

 

Засега нема информација со кого од партијата на Никола Груевски се сретнале дипломатите, ниту пак за што се разговарало на средбата.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.