МакедонијаТОП

Специјалецот кој се пожали на кифлите суспендиран?!

Полицаецот од ПЕП чиј статус доказм презеде и објави во кој тојс е пожали на исхраната која им се дава по се изгледа експресно е казнет во МВР иако статусот го избришал а на телефон е недостапен дознаваме дека раководните лица во МВР веднаш го казниле откако прочитале во Доказм. Па еден поздрав до тие МАМАТА У ПИЧКА ДА ВИ СЕ ИЗНАЕБАМ ОСТАВЕТЕ ГО ЧОВЕКОТ НА РААТ.

Писмо до доказм:

Da ama toj so pisal go izbrisal i cel den ne mu rabotat telefonite
Odma go kaznile
Izgleda gi zabole mnogu
A kolegata so pisa ima 21 godima staz vo policija
Celi 21 godina i e cesen do daska
Дали некој ќе покрене кривична одговорност за кражбата што се прави на грбот на припадниците на ПЕП. Еве го јадењето што го даваат: кифли без декларација и стари по неколку дена ги даваат како да сме кучиња а не како да сме некој од кого што очекуваат да ја браниме државата. Арам да вие — во/на Ѓорче Петров
16174816_1416545701702749_2239785667150390067_n


Македонија

Заболени
186,914
Мртви
6,460
Излечени
167,402
Активни
13,052
Last updated: 20/09/2021 - 07:45 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.