МакедонијаТОП

Антонио Милошески: Прислушуваните разговори од БОМБИТЕ се вистински!

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски вечерва во емисија на ТВ Телма, во жестока дебата призна дека се точни разговорите кои ги објави СДСМ.

Милошоски призна дека се јавувал да интервенира за некој студент и призна дека нарачувал лустрација на судија од Кичево.

Според Милошоски тој судија бил кодош на УДБА и затоа од претседателот на Лустрациска Томе Аџиев, барал тој да се лустрира.

Досега Антонио Милошоски од прес конференции повторуваше дека лентите биле монтирани, сечени и лепени.Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.